O akci Vstupenky

Terezie Palková

Terez je písničkářka, herečka, klaunka, zpěvačka, textařka, tanečnice a maminka Ranji a Berty. Hraje na klavír, akordeon a ukulele a je autorkou písní pro děti i dospělé.

V letech 2020 – 2022 prošla výcvikem „Odhalený hlas“ pod vedením Komaly de Amorim, který jí otevřel dveře k úplně nové tvorbě, založené na improvizaci.

S použitím looperu využívá všech svých nástrojových (klávesy, akordeon, ukulele, brumle, bubínky, flétny, sansula…) a hlasových dovedností. Své umění si trénuje na tanečnících z Duncan centra, kde v září 2022 začala pracovat jako korepetitorka a rozvíjí je dále na tanečních večerech. Protože je sama vášnivou tanečnicí, je pro ni tento způsob sebevyjádření tou největší radostí. Dává tanečníkům impulsy prostřednictvím tónů a bere si od nich inspiraci k dalším.

V návaznosti na dokončený hlasový výcvik také od roku 2022 vede pohybově-hlasové dílny, kde uplatňuje všechny své dosud nabyté zkušenosti jak z hudebního světa, tak z tance, kterému se také věnuje od malička a z herectví, které vystudovala. Pracuje především se spontánním projevem, uvolněním, dechem a hravostí, bez které by to ani nešlo. Spolupracuje s tanečnicí a lektorkou Raducou Vojáčkovou, se kterou vytváří společně jedinečné tanečně hudební večery a dílny.

V březnu 2020 v době karantény vznikl s dcerami Ranjou a Bertičkou seriál „Slož si svou písničku“, jehož realizaci v červnu podpořil Magistrát hl. města Prahy.


podobné akce