O akci Vstupenky Lektoři Místo

Kurz Brazilského Zouku – Začátečníci 1

Každé pondělí od 18.00, 8.4. - 17.6.

DŮLEŽITÉ INFO:

!!! První týden v červnu (3. a 4.6.) nebudou kurzy ani párty !!! Obojí nahradíme poslední týden v červnu (24. a 25.6.) !!! Děkujeme za pochopení 😉

*************************************************************************************************

Tanečníci, zveme vás kurz Brazilského zouku pro lehce pokročilé začátečníky (2 měsíce + zkušenost).

Kurz poběží každé pondělí od 18:00 do 19:30 (1.5h), po dobu 2,5 měsíců (8. dubna až 17. června), a bude se konat v našem novém tanečním sále V-Life, přímo v centru Prahu.

Kurzem Vás bude provádět úžasná mezinárodní lektorka Lucia Kubášová, jenž má mnohaletou zkušenost s výukou tance, nejen zouku ale i jiných partnerských stylů, a její asistenti (Pali, Honza, Stanko)

Pozn: Kurz je pokračováním našeho kurzu pro začátečníky, kteří začali na konci letošního ledna. Je tedy vhodný pro studenty, co za sebou mají alespoň 2/3-měsíční základy.

Ceny kurzu jsou následující:

Balíček na 3  měsíce 

3300 Kč/os obsahuje 11 lekcí (od 8.4. do  17.5.)

Bonus: Při koupi tohoto balíčku máte naše velké nedělní zoukové party zdarma!

Balíček na 1 měsíc 

4 týdny (4 lekce) 1300 Kč/os

Balíček 1 samostatná lekce

1. Lekce – 350 Kč

Jelikož se jedná o progresivní kurz, tak doporučujeme navštěvovat co nejpravidelněji.

Co je brazilský zouk? 

Brazilský zouk je v současnosti jeden z nejoblíbenějších párových tanců na světě. Je smyslný, hravý a plný improvizace. Své kořeny v tanci Lambada, který se stal obrovským světovým hitem, když skupina Kaoma vydala píseň „Lambada“.  Lambada je tanec velmi zaměřený na pohyb kyčlí. Je to velmi rytmický tanec a je známý svým smyslným pohybem. V minulosti byla Lambada označována jako „zakázaný tanec“. Koncem 80. let zanikla hudba lambada a lidé s ní začali kombinovat hudbu zouk. Lambada dance, to byl zrod brazilského zouku.

Hudba zvaná zouk vznikla na Martiniku a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského Karibiku. Hudba zouk má svůj vlastní taneční styl zvaný zouk nebo zouk love. Mezi zoukem a brazilským zoukem často dochází k častému zmatku. Zouk má dnes mnoho podob a stylů jako Lambazouk-Zouklambada, Rio zouk, neo zouk, zouk a mnoho dalších. Brazilský zouk má jedinečný a inspirativní aspekt, který může implementovat hlubší uvědomění těla, neomezené formy pohybu, tělesné techniky a výrazy, které vytvářejí spojení a bohatou taneční konverzaci.

Co se dále můžete v Zouku naučit?

Tím, že se jedná o tanec v páru, dochází zde ke konverzaci těl partnerů / lidí v dvojici, kdy muž (nebo ten, kdo v daný moment vede) vytváří taneční směry a partnerka (nebo ten, kdo zrovna následuje) se učí na tyto směry reagovat, cítit je, a následovat.

Muž se zároveň učí naslouchat sám sobě a následovat svou partnerku, a partnerka vést svůj pohyb. Dochází zde ke zvědomění obou polarit jenž v sobě máme, a možnosti dosažení lepší rovnováhy energií. Co se týče samotného pohybu, Brazilský zouk obsahuje všechny možné směry pohybů těla, dokonce i různé typy vln a pohyby pánví, které v naší kultuře chybí. Celé tělo si lépe zvědomíme. Harmonie a způsob kontaktu v tomto tanci je unikátní a má spoustu informací, které se dají uplatnit i v běžném životě.

Na hodinách tance se střídáme a učíme se tak neverbálně komunikovat, spolupracovat, vést a následovat nejen s jedním partnerem. Po lekcích bude následovat tančírna (party), kde máme možnost sejít se i dalšími přáteli z taneční komunity, společně trénovat a tančit.

Není třeba mít partnera/partnerku, ani předchozí zkušenosti, talent či hudební sluch, vše se můžeme bez problémů naučit a zvládnout….

Tento tanec je globální a dá se tančit v téměř každé zemi na světě. Zároveň i lidi z různých konců světa cestují do Prahy, aby si zde zouk zatančili na mezinárodních festivalech. Je to konverzace skrze pohyb těl na svěží, příjemnou, moderní hudbu.

Doporučení:

Na hodiny je lepší mít pohodlné oblečení a boty na přezutí, které kloužou na parketách (případně ponožky). V sále je možné mít flašku s uzavíratelným víkem. Doporučujeme na hodiny přijít 15 min před začátkem a mít na sobě čisté oblečení a deodorant (tančíme v páru, tak ať je tomu druhému s námi příjemně 🙂

Lucia Kubášová

Společenským tancům jsem se začala věnovat před 26 lety. Jako tanečnice společenských tanců jsem se stala mistryní republiky ve společenských tancích a mistryní Evropy v salse.

Jak jsem pokračovala v mojí taneční kariéře, učení a vystupování, byla jsem součástí mnoha show salsy, bachaty, samby de gafieiry, brazilského zouku a argentinského tanga. Také jsem byla součástí taneční skupiny Brazouka, se kterými jsem vyrazila na šestiměsíční tour.

Učila jsem tanec po celém světě, mimo jiné na mnoha tanečních festivalech. Spolupracovala jsem s nespočtem mezinárodních tanečních lektorů.V dané době jsem se také zaměřila na tvoření a upevńování komunit brazilského zouku (a pořád se tomu věnuji).

Má taneční cesta stále pokračuje…

-žiji v magické Praze

-učím pravidelné lekce brazilského zouku a argentinského tanga v Praze a po celém světě

-učím soukromé lekce a tvořím online taneční programy

– vystupuji v tanečních show

 

Videa s Luciou Kubášovou:


podobné akce