O akci Vstupenky

Pepe Danza

Pepe Danza je uruguayský rodák médii často označovaný jako „extrémní multiinstrumentalista“ či „ztělesnění světové hudby“.

Hudební kariéru zahájil již v osmi letech, kdy se začal učit hrát na kytaru. Ve třinácti už hrál popovou a rockovou hudbu na částečně profesionální úrovni. Později nastoupil na Národní konzervatoř, ale formální studium ho neuspokojovalo. V té době navíc v Uruguayi probíhala občanská válka a tak se rozhodl opustit svou zemi a vydat se na cestu, jež se ukázala být více než desetiletou hudební a duchovní poutí zahrnující více než tucet zemí.

Po letech putování po Zemi, studiích, vystupování a hraní hudby různých tradic a nástrojů (sitar a bansuri v Indii, brazilské bicí, africké djembe, kytara v Jižní Americe a Španělsku atd.), stejně tak jako jazzové, rockové a popové hudby, nakonec doputoval do Japonska, kde se tři roky intenzivně věnoval studiu Shakuhachi.

Stále také prohluboval své studium a praxi buddhismu, s nímž začal v Severní Americe a pokračoval v Indii dlouhými pobyty v zenových chrámech. Po Japonsku strávil půl roku na Bali, kde se zabýval studiem Gamelanu, hrou na bambusovou flétnu (suling flute) a spoluvytvářením systému muzikoterapie s hudebníky a zvukovými léčiteli z celého světa. Poté odcestoval do Kanady, kterou 25 let nazýval svým domovem, nyní žije na Slovensku.


podobné akce