O akci Vstupenky

Omnion

Jednočlenný-sebesmyčkovací-orchestr Tomáše Reindla (Omnion)

Inspirace prastarou posvátnou hudbou Východu i Západu ve spojení s novými možnostmi hudebních technologií.

Tomáš Reindl alias Omnion a využívá ve své tvorbě realtime looping & processing, tabla, klarinet, beat-box, hlas, alikvótní zpěv, didjeridu, kanjiru, trom-bone, koncovku či bluesovou harmoniku.

Tomáš Reindl (Omnion)

je hudební skladatel, multi-instrumentalista, hráč na tabla. Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, ve kterých má hudba často extatický, transovní rozměr. Zároveň však s oblibou využívá současné hudební technologie a procesy.

Jako prakticky jediný v ČR se do hloubky zabývá indickou rytmikou a sólovou i doprovodnou hrou na indická tabla, která studoval pod vedením jednoho z nejvýznamějších současných tablových mistrů Sanju Sahai. Skladbu vystudoval na pražské HAMU pod vedením Prof. Hanuše Bartoně, vzdělával se ale i na různých kursech, workshopech a soukromých lekcích v Indii, Velké Británii, Itálii a Turecku. Aktivně hraje i na další etnické bicí nástroje (darbuka, riq, rámové bubny, cajon, atd.), didžeridu, středověký dulcimer, klarinet, koncovku, bluesovou harmoniku a řadu dalších nástrojů. Využívá také techniky alikvótního zpěvu, beat-boxu, či indické recitace rytmů.

Tomáš Reindl tvoří hudbu bez omezení žánrů, či často právě na pomezí různých žánrů (elektroakustická hudba, vážná hudba, jazz, písňová tvorba, world music, tvorba filmové a scénické hudby).

Mezi jeho nejvýznamější díla patří skladba
UTERO: Concerto for Cello, Tabla and Symphonic Orchestra (2015),
JOGA: Svérázný melodram pro guru, cvičence a orchestr (2017), či kompletní hudba k baletu Zahrada soch v Divadle opery a baletu v Ústí n. L. (2010).

V současné době vyučuje Etnomuzikologii na Hudební fakultě Akademie můzických umění v Praze a na Konzervatoři Jaroslava Ježka, působí též často jako lektor různých hudebních workshopů a seminářů.

Je též autorem knihy INDICKÝ RYTMICKÝ SYSTÉM: Zdroj inspirace západních skladatelů (Namu 2017)

Současné projekty a spolupráce např:
OMNION, TELLEMARKK, INGREDIENTE , NAKARA, Amit Chatterjee (India/US), Shahab Tolouie (Írán),Pavel Fajt & Slet bubeníků, Lenka Lichtenberg (Canada), Yair Dalal (Izrael), Anežka Hessová(tanec kathak), Elena Kubičková, Milan Svoboda, orchestry Berg, Musica Florea a další.

Další informace o tvorbě a projektech Tomáše Reindla naleznete na webu:

www.tomasreindl.cz

Omnion: SHAMAN CIMRMAN – TooToo (Official Video)

OMNION: PSEUDO-BALKAN TROMBORIDU (Live at Colours of Ostrava)

Omnion: POVALEČ 2023 (Live-atmo-teaser:)

Omnion: Mantrance – Live at OZORA 2023

Omnion at Meet Factory 2023 (as a support of Carbon Based Lifeforms)

OMNION in VIETNAM Monsoon festival 2023


podobné akce