O akci Vstupenky

MILOŠ VACÍK

Hráč na bicí nástroje z celého světa, výtvarník, skladatel, studiový hráč, spisovatel. Studoval výtvarnou školu Václava Hollara v Praze.

Od 18 let se věnuje profesionálně hudbě, jako známý českých bubeník a perkusionista. Je znám ze svých autorských projektů, jako Šum Svistu, Sluneční orchestr a v poslední době hlavně z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada. Založil první školu samby v České republice – Tam-Tam Batucada Samba Praga. Účinkoval a spolupracoval jako host v mnoha českých i mezinárodních projektech, spolupracoval s význačnými českými osobnostmi české hudební scény. Na svém kontě má 15 autorských desek, cd, dvd a LP.

Nikdy však neopustil svoji výtvarnou tvorbu. Barevná pastózní plátna, kresby a ilustrace tuží, kolorované vodovými barvami, kresby pastelkami a pastelem. Výtvarný projev často souvisí s exotickými rytmy a etnickou hudbou, reflektuje Milošovy četné cesty po světě, kde studoval rytmy a techniky na rozličné bicí nástroje. Samozřejmě tak vstřebával i místní kulturu a to nejen hudební, ale i její výtvarný projev.


podobné akce