O akci Vstupenky

Cyril Kubiš

Hudebník, lektor, hudební teoretik, dirigent a vyznavač alternativní metody přístupu k cestě životem. Sám sebe nazývá „pokojným hudebním bojovníkem“. Dlouhou dobu hledal, jak jiným způsobem přistupovat ke studiu hudby a hře na hudební nástroj. Díky svému hledání poznal rozličné metody, které mohou hudebníkům ukázat, že hraní na jejich nástroj může být pro ně zábava, velké dobrodružství, tvoření a sebevyjádření.

Jako dirigent vedl orchestry – Košickou filharmonii, Orchestr Bohuslava Martinů, Harmonie, Trnavský komorní orchestr, Viva Musica! a Orchestr mladých.

Byl spoluorganizátor Bratislavských hudebních slavností (BHS) a několik let ředitelem Mezinárodního flamenco festivalu v Bratislavě. Je členem známé slovenské flamencové skupiny Los Remedios. Byl spoluautorem několika celovečerních představení Carmen, Sangre flamenca, Los Characteres, Don Quijote podle Sancha, s nimiž účinkoval v mnohých českých a slovenských divadlech. Jako hudebník procestoval celou Evropu a velkou část Asie.

Kromě studia hudby prožil několik let v meditačním centru, kde prošel prožitkovými semináři, díky kterým více porozuměl lidské duši. Poznal umění meditace, práci s energií a kreativitou.

Pravidelně účinkuje se hudebníkem Petrom Makenom (USA). Koncertoval v meditačních centrech v Německu a Švýcarsku, v Petrohradě (Rusko) a v Osho meditačním centru v Puně (Indie).

Jako průvodce hudebníkovou duší předává poznání dál na hudebních školách, kurzech a festivalech. Přednáší o trémě, improvizaci, správném cvičení a také o tom, jak se postavit k poslání hudebníka v dnešní době.


podobné akce