O akci Vstupenky Lektoři Místo

Kurz Brazilského Zouku

31.1. - 25.4. 19:00 - 20:30

Zaujal Vás tento krásný tanec a chcete se naučit víc? Nyní máte možnost 🙂

Od úterý 31.1.2023 začínáme kurz Brazilského zouku, který bude obsahovat celkem 13, na sebe navazujících tanečních lekcí. 

Není však třeba zavázat se na celé tři měsíce. Přidat se můžete na třeba jen na několik týdnů, nebo zkusit jednu lekci.

Kurz poběží každé úterý od 19:00 do 20:30 (1.5h), po dobu tří měsíců (konec ledna až konec dubna), s možností pokračování až do června. 

Kurzem Vás bude provádět úžasná mezinárodní lektorka Lucia Kubášová, jenž má mnohaletou zkušenost s výukou tance, nejen zouku ale i jiných partnerských stylů.  

Po lekci bude hned navazovat pravidelná úterní tančírna/párty, kde můžete trénovat co se naučíte, a ponořit se hlouběji do víru tance. 

Ceny kurzu jsou následující:

Balíček na 3 měsíce 

Tento zvýhodněný balíček za 3600 Kč/os obsahuje 12 lekcí + 1 lekci zdarma (31.1.) při zakoupení kurzu do 31.1.  Pokud se zaregistrujete v páru, budete mít navíc oba zdarma vstup na pravidelnou nedělní měsíční party!

Tančírna – platba samostatně, pro naše studenty pouze  50 Kč. 

Balíček na 1 měsíc 

4 týdny (4 lekce) 1300 Kč/os
4 týdny (4 lekce) 2500 kč/registrace v páru 

Tančírna – platba samostatně, pro naše studenty pouze  50 Kč. 

Balíček 1 samostatná lekce

1. Lekce – 350 Kč

Combo (Lekce + tančírna) – 400 Kč

Jelikož se jedná o progresivní kurz, tak doporučujeme navštěvovat co nejpravidelněji. 

Pod dobu prvního měsíce umožníme jednorázové vstupy. Poté však plánujeme kurz uzavřít pro registrované účastníky, abychom zachovali kvalitu výuky a podobnou úroveň studentů.

V případě, že nějaké lekce zmeškáte, budete se jej moci doučit v našem Zouk Bootcampu, který plánujeme na neděli 26.2. 2023

Co je brazilský zouk? 

Brazilský zouk je v současnosti jeden z nejoblíbenějších párových tanců na světě. Je smyslný, hravý a plný improvizace. Své kořeny v tanci Lambada, který se stal obrovským světovým hitem, když skupina Kaoma vydala píseň „Lambada“.  Lambada je tanec velmi zaměřený na pohyb kyčlí. Je to velmi rytmický tanec a je známý svým smyslným pohybem. V minulosti byla Lambada označována jako „zakázaný tanec“. Koncem 80. let zanikla hudba lambada a lidé s ní začali kombinovat hudbu zouk. Lambada dance, to byl zrod brazilského zouku.

Hudba zvaná zouk vznikla na Martiniku a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského Karibiku. Hudba zouk má svůj vlastní taneční styl zvaný zouk nebo zouk love. Mezi zoukem a brazilským zoukem často dochází k častému zmatku. Zouk má dnes mnoho podob a stylů jako Lambazouk-Zouklambada, Rio zouk, neo zouk, zouk a mnoho dalších. Brazilský zouk má jedinečný a inspirativní aspekt, který může implementovat hlubší uvědomění těla, neomezené formy pohybu, tělesné techniky a výrazy, které vytvářejí spojení a bohatou taneční konverzaci.

Co se dále můžete v Zouku naučit?

Tím, že se jedná o tanec v páru, dochází zde ke konverzaci těl partnerů / lidí v dvojici, kdy muž (nebo ten, kdo v daný moment vede) vytváří taneční směry a partnerka (nebo ten, kdo zrovna následuje) se učí na tyto směry reagovat, cítit je, a následovat.

Muž se zároveň učí naslouchat sám sobě a následovat svou partnerku, a partnerka vést svůj pohyb. Dochází zde ke zvědomění obou polarit jenž v sobě máme, a možnosti dosažení lepší rovnováhy energií. Co se týče samotného pohybu, Brazilský zouk obsahuje všechny možné směry pohybů těla, dokonce i různé typy vln a pohyby pánví, které v naší kultuře chybí. Celé tělo si lépe zvědomíme. Harmonie a způsob kontaktu v tomto tanci je unikátní a má spoustu informací, které se dají uplatnit i v běžném životě.

Na hodinách tance se střídáme a učíme se tak neverbálně komunikovat, spolupracovat, vést a následovat nejen s jedním partnerem. Po lekcích bude následovat tančírna (party), kde máme možnost sejít se i dalšími přáteli z taneční komunity, společně trénovat a tančit.

Není třeba mít partnera/partnerku, ani předchozí zkušenosti, talent či hudební sluch, vše se můžeme bez problémů naučit a zvládnout….

Tento tanec je globální a dá se tančit v téměř každé zemi na světě. Zároveň i lidi z různých konců světa cestují do Prahy, aby si zde zouk zatančili na mezinárodních festivalech. Je to konverzace skrze pohyb těl na svěží, příjemnou, moderní hudbu.

Doporučení:

Na hodiny je lepší mít pohodlné oblečení a boty na přezutí, které kloužou na parketách (případně ponožky). V sále je možné mít flašku s uzavíratelným víkem. Doporučujeme na hodiny přijít 15 min před začátkem a mít na sobě čisté oblečení a deodorant (tančíme v páru, tak ať je tomu druhému s námi příjemně 🙂

**********

Kurzu bude hned následovat pravidelná úterní tančírna od 20.30 – 22.00. Pro veřejnost za 150 Kč, pro naše zouk studenty pouze za 50 Kč.Máte zájem o akci:

Vyplňte náš formulář, obratem Vás budeme kontaktovat.

Lucia Kubášová

Společenským tancům jsem se začala věnovat před 26 lety. Jako tanečnice společenských tanců jsem se stala mistryní republiky ve společenských tancích a mistryní Evropy v salse.

Jak jsem pokračovala v mojí taneční kariéře, učení a vystupování, byla jsem součástí mnoha show salsy, bachaty, samby de gafieiry, brazilského zouku a argentinského tanga. Také jsem byla součástí taneční skupiny Brazouka, se kterými jsem vyrazila na šestiměsíční tour.

Učila jsem tanec po celém světě, mimo jiné na mnoha tanečních festivalech. Spolupracovala jsem s nespočtem mezinárodních tanečních lektorů.V dané době jsem se také zaměřila na tvoření a upevńování komunit brazilského zouku (a pořád se tomu věnuji).

Má taneční cesta stále pokračuje…

-žiji v magické Praze

-učím pravidelné lekce brazilského zouku a argentinského tanga v Praze a po celém světě

-učím soukromé lekce a tvořím online taneční programy

– vystupuji v tanečních show

 

Videa s Luciou Kubášovou:


podobné akce