O akci Vstupenky Lektoři Místo

Mantry & Aramejský Otčenáš (Mahamantra & Alunaire)

Pondělí 10.4. od 18.00

V rámci Velikonočního pondělí jsme pro Vás nachystali krásný večerní program, který se bude skládat ze dvou částí.  V té první se můžete těšit na společné zpívání manter se skupinou MAHAMANTRA, po kterém bude následovat Aramejský otčenáš vedený skupinou Alunaire – trance-sing-dance!

PROGRAM:

17.30 – 18.00  Otevření prostoru

18.00 – 19.30  Mahamantra – společné zpívání Manter

19.30 – 22.00  Alunaire  – Aramejský Otčenáš

SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ MANTER –  MAHAMANTRA

Skupinový zpěv zvyšuje sebevědomí a duševní pohodu, snižuje totiž hladinu stresového hormonu kortizolu. Při zpívání navíc zapojujeme celé tělo, což spouští vylučování hormonů štěstí endorfinu a dopaminu.

Mantra je vibrace (zvuk) ve formě slabiky, slova nebo verše, která nese konkrétní význam. Jejím opakováním se ladíme na tuto vibraci a vyvoláváme v sobě tak pocit, energii, efekt dané mantry. Většinou jde o úryvky starých textů a veršů (hlavně z Véd a na ně navazujících textů), které díky své vibraci vyvolávají velmi specifickou energii.

Otevřeme se kouzlu souzvuku a harmonie. Ty nejjednodušší a nejobyčejnější činnosti, jako je společné zpívání, nás mohou dovést do stavu klidu, krásy a radosti.

ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ – ALUNAIRE 

je nádherná a hluboká zpívaná modlitba v původním jazyce Ježíše Krista – aramejštině. Aramejština, podobně jako další starověké jazyky, umožňuje mnoho různých výkladů na úrovni těla, duše i ducha. A působí nejen svými významy, ale přímo frekvencí hlásek a slov – přímo v nás rezonuje svůj obsah. Verše této modlitby v aramejštině mají proto hluboký léčivý a spirituální účinek.

Není třeba předem znát text ani melodie, každá část otčenáše se při zpěvu mnohokrát opakuje. Přitom se každá část různě obměňuje, takže vznikají nádherné polyfonie. Takto se postupně ponoříte do zvuku, do těla, do smyslu modlitby za zpívanými slovy, do hluboké i extatické radosti.

Trans-sing-dance! je podoba modlitby celým tělem, duší a duchem, kterou praktikovali naši předkové: „pray and sing and dance!“ – modli se a zpívej a tancuj! Přijďte zpívat a tančit a prožít hlubokou léčivou sílu a nekonečné možnosti, které tato prastará modlitba přináší.

Velikonoční Pondělí je doba slavnostní, období vysokých spirituálních vibrací spojených s Kristovským vědomím, symbolem vzkříšení a probuzení do nového života, do nové podoby reality. A proto přijďte slavit krásu, jedinečnost a sílu svého života skrze sílu slov, melodií a rytmů Aramejského Otčenáše!

Modlitbou, zpěvem, tancem vás budou provázet:
Lenka Počtová – zpěv
Alunaire – zpívající kruh žen
Alunaire Men – zpívající skupina mužů
Michal Turek – violoncello
Marcel Vlček – bubny

KDY: Pondělí 10.4. od 18.00

KDE: V-LIFE, v pasáži ČTK, Opletalova 5, Praha 1

VSTUPNÉ:

Mahamantra
Předprodej pro členy Venia klubu – 250,-
Předprodej základní – 300,-
Na místě pro členy Venia klubu – 300,-
Na místě základní – 350,-

Alunaire  – Aramejský Otčenáš 
Předprodej pro členy Venia klubu – 450,-
Předprodej základní – 500,-
Na místě pro členy Venia klubu – 500,-
Na místě základní – 550,-

Mahamantra + Aramejský Otčenáš 
Předprodej pro členy Venia klubu – 550,-
Předprodej základní – 600,-
Na místě pro členy Venia klubu – 600,-
Na místě základní – 650,-

Předprodej bude ukončena 9.4. 2023 o půlnoci

Těšíme se na Vás!

Mahamantra

Mahamantra je uskupení osmi báječných bytostí – Leona Manton (harmonium), Marie Lenka (buben mridanga), Marie (klávesy), Václavka (ukulele), Adam (kytara), Michael (činely a kachon), Adam (violoncello a djembe), Martin (flétny)

Otevíráme  kouzlo souzvuku a harmonie. Ty nejjednodušší a nejobyčejnější činnosti, jako je společné zpívání, nás mohou dovést do stavu klidu, krásy a radosti.

 

Lenka Počtová

zpěvačka a multiinstrumentalistka, věnuje se muzikoterapii a muzikofiletice, vede hudební a hlasové semináře, skládá moderní posvátné a léčivé písně, založila a vede zpívající kruh žen Alunaire.

Alunaire

Alunaire je kruh žen zpívající zejména české posvátné a léčivé písně a modlitby.

Alunaire zpívá zejména autorské písně o Zemi, přírodě a živlech, o Lásce a životní síle, o Světle i životadárné Temnotě v duši člověka. Naše zpěvy bychom nazvali moderními posvátnými písněmi nebo moderní českou etnickou hudbou. Chceme se jimi dotýkat, otevírat srdce a přinášet léčení a krásu souznění.

Michal Turek

Michal hraje na violoncello a elektrickou kytaru. Má velkou škálu poloh a tváří, pohybuje se v nich plynule i náhle. Překvapuje, proměňuje, zkoumá. Cítí rytmus, co vychází z neznáma. Vydává se cestou intuice, vrhá svůj hlas a nepřebírá slova. Otevírá vás hudbě a láká si hrát.

Marcel Vlček

profesionální bubeník, který účinkoval v muzikálech Jesus Christ Superstar, Evita, dále hostoval v kapele Laca Décziho Jazz Celula New York…


podobné akce