O akci Vstupenky Lektoři Místo

Úvod do kontaktní improvizace – mimo gravitaci

Sobota 22.4. od 14.00

Přijdtě si k nám vyzkoušet kontaktní improvizaci, jejíž principy se vám mohou hodit i v rámci jiných tanců, jako je například ecstatic dance nebo zouk.

Odpoledne určené pro začátečníky, pro ty, kdo chtějí poznat, jak chutná pohyb s dokonalým propojením ve fyzickém kontaktu. Příležitost se seznámit s něčím úplně novým, vstoupit jemně do světa pohybu a doteku, získat nové pohybové návyky a otevřít si cestu do skupiny těch, kteří spolu pravidelně tančí na hodinách a na džemech. Těšíme se na všechny nově příchozí, zvídavé a otevřené.

Kontaktní improvizace – tanec v němž můžeme rozšiřovat své obzory a dávat svým tušením fyzické naplnění. Naslouchání si v pohybu, volnost a přitom dokonalá souhra. Pozorujeme, jak dlouho je třeba být v kontaktu, jakou kvalitu musí kontakt mít, aby se naše systémy spojily v jeden celek a propojilo se naše vědomí. Hledáme, jak vstoupit do kontaktu a být v něm plně, aby náš nervový systém mohl přijmout partnera jako součást nás samých. Skrze dotek se vzájemně vnímáme, dáváme oporu, vedeme a necháváme se vést, bereme na sebe váhu druhého nebo přenášíme svou váhu na něj, padáme a mírníme pád, dáváme energii vzlétnout a létáme. Bez námahy, využívajíce fyzikálních zákonitostí, ve kterých se tělo časem orientuje samo.

Na úvodní lekci navazuje jam kontaktní improvizace, splývání nálad a příběhů, které přineseme do společného prostoru, spousta těl a vír pohybů. Nezáleží na tom, odkud právě přicházíme a kolikrát jsme již tančili. Je to ladění se na ostatní a prolínání s krajinami druhých. Zde budete moci vyzkoušet vše, co jste se na hodině naučili a ještě mnohem víc.

KDY: Sobota 22.4. od 14.00

14.00 – 16.30        Workshop kontaktní improvizace pro začátečníky
16.30 – 18.00        Jam kontaktní Improvizace

KDE: V-LIFE, v pasáži ČTK, Opletalova 5, Praha 1

VSTUPNÉ: 

600,-  Vstupné pro veřejnost (obsahuje workshop + jam)
550,-   Vstupné pro členy Venia (obsahuje workshop + jam)

Členství Venio klubu je zcela zdarma, přihlásit se můžete zde.

Zita Pavlištová

Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Dotýká se hranic a miluje extrémy. Předává umění, jehož základem je naslouchání tělu. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jí vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřních změn, stejně jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Založila Drunu – prostor pro kontaktní improvizaci, tanec a pohyb a 12 let je vede, zve učitele kontaktní improvizace z celého světa, pořádá džemy a sama učí kontaktní improvizaci, new dance a improvizaci. Kolem ní se přirozeně vytváří komunita otevřených, odvážných lidí, kteří zkoumají a oslovují svět skrze tělo. Zita učí nejen v Praze, ale i ve Španělsku, Německu, Polsku, na Filipínách. Každoročně vede mezinárodní letní workshopy v Orlických horách.

V-LIFE

Opletalova 915/5
Pasáž ČTK (Václavské nám. – Opletalova ul., vstup proti Divadlu Radka Brzobohatého)


podobné akce