O akci Vstupenky Lektoři Místo

Úvod do Brazilského Zouku – Bootcamp pro úplné začátečníky

Sobota 2.3. od 11.00h

Drazí tanečníci,

srdečně vás zveme na  intenzivní workshop Brazilského zouku pro úplné a lehce pokročilé začátečníky.

Tento krásný párový tanec vás naprosto nadchne svým příjemným rytmem, plynulým pohybem a cítěním propojenosti v páru.

Během těchto 2 na sebe navazujících lekcí vás postupně naučíme základní kroky a figury, vnímat rytmus, a další prvky, jenž vám pomohou se komfortně cítít v páru a společném pohybu. Postaráme se o to, aby jste měli dostatek znalostí, základů a odvahy k tomu, si jít rovnou zatančit 😉

Po  tomto intenzivním bootcampu budete mít možnost s tancem pokračovat, a připojit se k našemu pondělnímu kurzu pro začátečníky.

Bootcamp je vhodný i pro stávající studenty začátečnického levelu, kteří si přejí během jednoho dne zopakovat co nejvíce základních kroků & figur, což vám dodá více jistoty na tanečním parketě.

Výukou vás provede naše úžasná mezinárodní lektorka Lucia Kubášová, jenž má mnohaletou zkušenost s výukou tance, nejen zouku ale i jiných partnerských stylů, a její asistenti.

KDY:  Sobota 2.3.

část 1:
11.00 – 13.00  Workshop 1. pro úplné začátečníky

1h přestávka na oběd

část 2.:
14.00 – 15.30  Workshop 2. pro lehce pokročilé začátečníky
15.30 – 16.00 Mini praktika

Workshopy začneme delší, trošku vědomější rozcvičkou pro naše tělo, následně projdeme samostatně pár základních kroků a poté se bude tančit v párech. Během výuky se střídáme, a tak není nutné mít svého tanečního partnera. Pokud však s někým přijdete v páru a chcete spolu zůstat, tak to také není problém.

KDE: V-LIFE, v pasáži ČTK (naproti vstupu do divadla Radka Brzobohatého) , Opletalova 5, Praha 1

VSTUPNÉ:

700,-   2 workshopy a tančírna
Při zakoupení celého Bootcampu máte vstup na velkou nedělní Zouk & Snack párty zdarma. Párty bude hned následující den (3.3.) od 18h, a budete tak mít příležitost přijít si potrénovat co se naučíte, a zároveň poznat ostatní tanečníky z naší zoukové komunity 😉

Pozn.: Je možné přidat se i pouze na 1 část bootcampu za cenu 400,-

Není nutné přijít v páru. Nicméně, doporučujeme registraci předem, což nám umožní lépe vyvážit počet mužů a žen a zajistit tak příjemnou atmosféru pro všechny účastníky.

V případě nějakých problémů či dotazů nám napište na info@venio-prostor.cz

Těšíme se na vás na tanečním parketě!

Co je brazilský zouk? 

Brazilský zouk je v současnosti jeden z nejoblíbenějších párových tanců na světě. Je smyslný, hravý a plný improvizace. Své kořeny v tanci Lambada, který se stal obrovským světovým hitem, když skupina Kaoma vydala píseň „Lambada“.  Lambada je tanec velmi zaměřený na pohyb kyčlí. Je to velmi rytmický tanec a je známý svým smyslným pohybem. V minulosti byla Lambada označována jako „zakázaný tanec“. Koncem 80. let zanikla hudba lambada a lidé s ní začali kombinovat hudbu zouk. Lambada dance, to byl zrod brazilského zouku.

Hudba zvaná zouk vznikla na Martiniku a Guadeloupe, které jsou součástí francouzského Karibiku. Hudba zouk má svůj vlastní taneční styl zvaný zouk nebo zouk love. Mezi zoukem a brazilským zoukem často dochází k častému zmatku. Zouk má dnes mnoho podob a stylů jako Lambazouk-Zouklambada, Rio zouk, neo zouk, zouk a mnoho dalších. Brazilský zouk má jedinečný a inspirativní aspekt, který může implementovat hlubší uvědomění těla, neomezené formy pohybu, tělesné techniky a výrazy, které vytvářejí spojení a bohatou taneční konverzaci.

Co se dále můžete v Zouku naučit?

Tím, že se jedná o tanec v páru, dochází zde ke konverzaci těl partnerů / lidí v dvojici, kdy muž (nebo ten, kdo v daný moment vede) vytváří taneční směry a partnerka (nebo ten, kdo zrovna následuje) se učí na tyto směry reagovat, cítit je, a následovat.

Muž se zároveň učí naslouchat sám sobě a následovat svou partnerku, a partnerka vést svůj pohyb. Dochází zde ke zvědomění obou polarit jenž v sobě máme, a možnosti dosažení lepší rovnováhy energií. Co se týče samotného pohybu, Brazilský zouk obsahuje všechny možné směry pohybů těla, dokonce i různé typy vln a pohyby pánví, které v naší kultuře chybí. Celé tělo si lépe zvědomíme. Harmonie a způsob kontaktu v tomto tanci je unikátní a má spoustu informací, které se dají uplatnit i v běžném životě.

Na hodinách tance se střídáme a učíme se tak neverbálně komunikovat, spolupracovat, vést a následovat nejen s jedním partnerem. Po lekcích bude následovat krátká tančírna/praktika, kde si budete moci procvičit, co jste se právě naučili 🙂

Není třeba mít partnera/partnerku, ani předchozí zkušenosti, talent či hudební sluch, vše se můžeme bez problémů naučit a zvládnout….

Tento tanec je globální a dá se tančit v téměř každé zemi na světě. Zároveň i lidi z různých konců světa cestují do Prahy, aby si zde zouk zatančili na mezinárodních festivalech. Je to konverzace skrze pohyb těl na svěží, příjemnou, moderní hudbu.

Doporučení:

Na hodiny je lepší mít pohodlné oblečení a boty na přezutí, které kloužou na parketách (případně ponožky). V sále je možné mít flašku s uzavíratelným víkem. Doporučujeme na hodiny přijít 15 min před začátkem a mít na sobě čisté oblečení a deodorant (tančíme v páru, tak ať je tomu druhému s námi příjemně 🙂

Lucia Kubášová

Společenským tancům jsem se začala věnovat před 26 lety. Jako tanečnice společenských tanců jsem se stala mistryní republiky ve společenských tancích a mistryní Evropy v salse.

Jak jsem pokračovala v mojí taneční kariéře, učení a vystupování, byla jsem součástí mnoha show salsy, bachaty, samby de gafieiry, brazilského zouku a argentinského tanga. Také jsem byla součástí taneční skupiny Brazouka, se kterými jsem vyrazila na šestiměsíční tour.

Učila jsem tanec po celém světě, mimo jiné na mnoha tanečních festivalech. Spolupracovala jsem s nespočtem mezinárodních tanečních lektorů.V dané době jsem se také zaměřila na tvoření a upevńování komunit brazilského zouku (a pořád se tomu věnuji).

Má taneční cesta stále pokračuje…

-žiji v magické Praze

-učím pravidelné lekce brazilského zouku a argentinského tanga v Praze a po celém světě

-učím soukromé lekce a tvořím online taneční programy

– vystupuji v tanečních show

 

Videa s Luciou Kubášovou:

V-LIFE

Opletalova 915/5
Pasáž ČTK (Václavské nám. – Opletalova ul., vstup proti Divadlu Radka Brzobohatého)


podobné akce