O akci Vstupenky Lektoři Místo

Bubnování rodičů s dětmi

15.5.2023 od 17:00

„Nejoblíbenější náplní mojí práce je bubnování s dětmi. Jsou otevřené a intuitivní. Rád hraji na buben i se svým pětiletým  synem. Děti jsou vnímavé a pocit, že vlastně o nic nejde v nich bourá bariéry strachu jestli hrají dost dobře. Prostě hrají. A užívají si to.“ Petr

Srdečně vás zveme na tuto událost, která je výbornou příležitostí, dělat se svými dětmi činnost, která vás propojí. Rozproudíte energii a objevíte v dětech radost a energii. Rozvíjíme v dětech rytmus a cítění pro hudbu.

PROČ BUBNOVAT?

Vzpomínáte na dětství, kdy vám říkali doma či ve škole: „Ty nemáš hudební sluch.“ Mnoho z nás toužilo, nebo stále touží vyjádřit svoje emoce pomocí hudby, ale všichni k tomu nemáme prostředky. Někomu právě chybí hudební sluch, jiný postrádá trpělivost a vytrvalost. Někdy nejsou peníze na pořízení nástroje a výuku.
Důvodů proč nehrajeme na hudební nástroj jsou mraky…

Rytmus je v nás. Je udáván srdečním rytmem. Je to nádech a výdech. Je to naše součást. Prostřednictvím rytmu se dokážeme spojit se skupinou. Stát se součástí celku a naplnit tak odvěkou touhu někam patřit. Dnes žijeme v době virtuální reality, kdy lidé zapomínají, jaké to je společně tvořit. Bubnování lidi spojuje právě přes akt tvoření. Tvoření rytmu.

 

Bubnují děti i rodiče. Bubny přiváží lektor, máme dostatek pro všechny. Pokud máte svůj vlastní, přivezte si s sebou.

KDE: V-LIFE, Opletalova 5, Praha 1

Bubnujeme: 17:00 – 18:30

S Sebou: pohodlné oblečení, přezůvky, uzavíratelnou láhev.

U nás ve V-LIFE vám nabízíme i malé občerstvení (ovoce, čaj). Doprovod si zde najde místo klidu a odpočinku.

 

VSTUPNÉ:

Vstupenky v předprodeji:

Základní vstupné: 300,- (1 dospělý + 1 dítě)

Vícečlenná rodina: 400,- ( 1 až 2 dospělí + 1 a více dětí)

Dítě samo: 150,- ( platí pro dítě 8let výš) 

Vstupenky na místě:

Základní vstupné: 350,- (1 dospělý + 1 dítě)

Vícečlenná rodina: 450,- ( 1 až 2 dospělí + 1 a více dětí)

Dítě samo: 150,- ( platí pro dítě 8let výš) 

 

Doporučujeme zakoupit vstupné v předprodeji, kvůli počtu bubnů. 

Těšíme se na Vás

Petr Havlan a Tým VENIO

Předprodej končí v pondělí 14.5.2023 v 18:00.

Vstupenky jsou přenosné. Nelze je vrátit.

Členství ve Venio klubu je zcela zdarma, přihlásit se můžete zde:
https://www.venio-prostor.cz/o-clenstvi/

Petr Havlan

V roce 2011 se zrodila  v mé hlavě myšlenka   vyrobit si vlastní BUBEN. Tuto myšlenku jsem zrealizoval v domácích podmínkách. Buben byl cca za měsíc HOTOV. Tak mám BUBEN, a co s ním? Následovalo nutkání NAUČIT  se na ten buben  hrát a těšit hudbou SEBE a OSTATNÍ. Tak jsem se učil hrát, ale nevěděl jsem jak a CO . A najednou to bylo málo. Chtěl jsem víc a vííííííííííííc a  BUBNOVÁNÍ mě stále více naplňovalo radostí.
Proto jsem v roce 2012 odcestoval  do AFRIKY a učil se bubnovat přímo u místních domorodců. Vstřebával jsem jejich filozofii, RYTMUS i náhled na SVĚT. Studoval jsem přímo v zemi GUINEA. Sedm týdnů jsem se učil jak hrát na Djembe pod vedením učitele Famadou Konate  přímo v Africe. Zde jsem poznal i Mansa Camio, Ton Ton Sylla.

S těmito učiteli jsem dále pokračoval i v Čechách. Dva roky jsem  také studoval v Berlíně u Franki B. Franka, který již 20 let jezdí dělat WORKSHOPY BUBNOVÁNÍ do ČR. Stále jsem v kontaktu s českými hráči na Djembe  Janem Vorlíčkem, Davidem Oplatkem, Janem Franzem,  Tomášem Kerlem a dalšími.

MILUJI BUBNOVÁNÍ V KVALITACH STARÝCH TRADIC

A přesně s těmito nástroji jsme hráli v místě krásné vesnice BARO (AFRIKA)

Bubnování se stalo mou životní VÁŠNÍ a s touto vášní bubnování vyučuji. Bubnuji s dětmi ve školkách i školách. Stejně tak pořádám workshopy pro dospělé. Také bubnuji ve firmách, na večírcích, oslavách, svatbách, ale i na festivalech.  V tomto případě volím i různá tématická zaměření pro konkrétní skupinu.

V-LIFE

Opletalova 915/5
Pasáž ČTK (Václavské nám. – Opletalova ul., vstup proti Divadlu Radka Brzobohatého)


podobné akce