O akci Vstupenky Lektoři Místo

Aramejský Otčenáš Vánoce

Neděle 17.12. od 19.00

 

Milí přátelé hudby, zpěvu, tance,

srdečně vás zveme na jedinečné hudebně-pěvecko-taneční provedení

starobylé modlitby Aramejského Otčenáše,

v adventním čase

v doprovodu skvělých muzikantů

a Alunaire – zpívajícího kruhu žen

a skupiny mužů Alunaire Men.

 

KDY: Neděle 17.12. od 19.00

KDE: V-LIFE, v pasáži ČTK, Opletalova 5, Praha 1

VSTUPNÉ:

Alunaire  – Aramejský Otčenáš 
Předprodej pro členy Venia klubu – 450,-
Předprodej základní – 500,-
Na místě pro členy Venia klubu – 500,-
Na místě základní – 550,-

Vstupenky možné zakoupit online nebo přímo na místě.

 

ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ – ALUNAIRE 

je nádherná a hluboká zpívaná modlitba v původním jazyce Ježíše Krista – aramejštině. Aramejština, podobně jako další starověké jazyky, umožňuje mnoho různých výkladů na úrovni těla, duše i ducha. A působí nejen svými významy, ale přímo frekvencí hlásek a slov – přímo v nás rezonuje svůj obsah. Verše této modlitby v aramejštině mají proto hluboký léčivý a spirituální účinek.

Není třeba předem znát text ani melodie, každá část otčenáše se při zpěvu mnohokrát opakuje. Přitom se každá část různě obměňuje, takže vznikají nádherné polyfonie. Takto se postupně ponoříte do zvuku, do těla, do smyslu modlitby za zpívanými slovy, do hluboké i extatické radosti.

Trans-sing-dance! je podoba modlitby celým tělem, duší a duchem, kterou praktikovali naši předkové: „pray and sing and dance!“ – modli se a zpívej a tancuj! Přijďte zpívat a tančit a prožít hlubokou léčivou sílu a nekonečné možnosti, které tato prastará modlitba přináší.

Adventní čas je doba slavnostní, období hlubokého ponoru směřujícího k zimnímu slunovratu. Je symbolem zrození božského vědomí a jeho světla – Krista v nás a probuzení do spirituální úrovně našeho lidského života a stát se tím, kým skutečně jsme – unikátní a jedinečnou spirituálně-lidskou bytostí. Přijďte s námi oslavit krásu, jedinečnost a sílu svého života skrze sílu slov, melodií a rytmů Aramejského Otčenáše!

Modlitbou, zpěvem, tancem vás budou provázet:
Lenka Počtová – zpěv
Alunaire – zpívající kruh žen
Alunaire Men – zpívající skupina mužů
Michal Turek – violoncello
Marcel Vlček – bubny

Těšíme se na Vás!

Lenka Počtová

zpěvačka a multiinstrumentalistka, věnuje se muzikoterapii a muzikofiletice, vede hudební a hlasové semináře, skládá moderní posvátné a léčivé písně, založila a vede zpívající kruh žen Alunaire.

Alunaire

Alunaire je kruh žen zpívající zejména české posvátné a léčivé písně a modlitby.

Alunaire zpívá zejména autorské písně o Zemi, přírodě a živlech, o Lásce a životní síle, o Světle i životadárné Temnotě v duši člověka. Naše zpěvy bychom nazvali moderními posvátnými písněmi nebo moderní českou etnickou hudbou. Chceme se jimi dotýkat, otevírat srdce a přinášet léčení a krásu souznění.

Michal Turek

Michal je vnímavý a temperamentní hudebník, multi-instrumentalista, který zpívá, hraje na kytaru, violoncello, bicí nástroje, flétnu Syotanku a didgeridoo. Miluje improvizaci v kolektivu hudebníků anebo hraje sám s looperem, rád i beatboxuje. Studoval klasickou hudbu na konzervatoři, ale postupně do své tvorby zapojil všechny jiné žánry, které ze světa hudby známe. Často a rád hraje pro tanečníky, kdy v přítomném okamžiku vzniká souhra a vzájemnost, společné dílo na míru pro všechny, kdo jsou otevření mimořádnému zážitku.

Marcel Vlček

profesionální bubeník, který účinkoval v muzikálech Jesus Christ Superstar, Evita, dále hostoval v kapele Laca Décziho Jazz Celula New York…


podobné akce